Чернігів Live

   

21 січня 2017

20 січня 2017

19 січня 2017

18 січня 2017
11:53 - Oleksandr Kodola Вчора долучився до зустрічі Міністра освіти Лілія Гриневич з освітянами області в рамках робочого візиту до Чернігівської області ...

Вчора долучився до зустрічі Міністра освіти Лілія Гриневич з освітянами області в рамках робочого візиту до Чернігівської області Прем’єр-міністра України Volodymyr Groysman.
Під час спілкування Міністр розповіла про реформу «Нової української школи», оновлення програм початкової школи та створення Хрестоматій сучасної української дитячої літератури, які наразі вже доставлені до шкіл Чернігівської області.
А я голосував за державний бюджет на цей рік, де вчителі отримуватимут...ь зарплатню на 50% більше, ніж торік.
Щоб мотивувати студентів навчатися на важких педагогічних спеціальностях, ми збільшуємо з початку цього, 2017 року, стипендії саме для цих категорій. Мінімальна стипендія для цих дітей складатиме 1400 грн, а стипендія для найкращих студентів – понад 2 тис гривень. Це має стати суттєвим стимулом не просто вступати на навчання на ці спеціальності, а й добре на них навчатися.

Чернігівщина наприкінці 2016 року отримала найбільше додаткових коштів через перерозподіл освітньої субвенції – 101млн гривень. А саме: 84,1млн гривень на поточні видатки, 4,8 млн гривень на підтримку об’єднаних територіальних громад, 7,8 млн гривень на оснащення загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням природничих та математичних предметів та опорних закладів засобами навчання, 4,4 млн гривень на придбання шкільних автобусів.

Ми вдячні Міністерству за своєчасну допомогу, адже це дало можливість не лише вчасно виплатити зарплатню, а й купити нові автобуси, кабінети тощо.
Працюємо далі.

( Oleksandr Kodola )

17 січня 2017

16 січня 2017

15 січня 2017

14 січня 2017

13 січня 2017
17:54 - Олександр Палій Джерельно-прозора назва України могла століттями дискутуватися виключно завдяки забороні читати першоджерела. Приміром, у літопис...

Джерельно-прозора назва України могла століттями дискутуватися виключно завдяки забороні читати першоджерела.

Приміром, у літописному повідомленні від 1187 р. йшлося, що за Переяславським князем Володимиром Глібовичем «тужила вся Україна». Значна частина Переяславського князівства була віддалена від кордонів Русі навіть більш, ніж сам Київ. Тому слово «Україна» не могло означати околиць князівства. А головне, не зрозуміло, чому про князя тужили саме прикордонні землі, не все... князівство.
Під 1189 роком у літописі про князя Ростислава Берладника згадується, що він приїхав «в Україну Галицьку» (князь в’їхав у князівство володіти ним як одним цілим, а не якимись його околицями).
У Галицько-Волинському літописі 1213 р. є запис: «Данило ж повернувся додому і їхав з братом і прияв Берестій, і Угровеськ і Верещин, Столпе, Комов і всю Україну». Тобто знову йдеться не про околиці, а про все князівство Забужжя з центром в Угровеську (нині городище у с. Новоугрузьке Любомльського району на Волині).
Відомі повідомлення наших літописів про польських князів, які після походу на Галичину й Волинь верталися «в свою Україну», тобто у власне князівство.
Є безліч письмових і навіть друкованих підтверджень, що вживання назви Україна в літературі 12–17 ст. однозначно свідчить, що термін «Україна» вживався як синонім «князівства», «землі». Україна позначає «наше князівство», «наша земля», «країна». І нині по–українськи слово «країна» означає власне країну.
Приміром, є універсал короля Стефана Баторія 1580 р., адресований «панам і рицарству, що мешкають на руській, київській, волинській, подільській і брацлавській Україні [panom i rycerstwu na Ukrainie ruskiej, kijowskiej, wołyńskiej, podolskiej i bracławskiej mieszkającym].
Тобто йде простий, надзвичайно прозорий перелік земель - Україн, включно з Україною Руською - тобто Галичиною.
Цікаво, окраїною чого могли бути неодноразово згадані в літописах Чернігівська Україна, Сіверська (Новгород–Сіверська) Україна, або, тим більше, Київська Україна?
У "Пересопницькій Євангелії 1556-1561 років є згадка навіть про "Оукраины Иоудейскыя", в значенні землі, князівства :)

Памво Беринда, 1627 р. Церковнослов'янсько-український словник "Лексикон словенороський": страна - це країна. "У" просто десь загубилася в століттях.

( Олександр Палій )

12 січня 2017
21:34 - Oleksandr Kodola В Ніжині є дійсно унікальний Ніжинський Міський Будинок Культури, адже таланти виплекані в ньому змогли стати відомими по всій Укр...

В Ніжині є дійсно унікальний Ніжинський Міський Будинок Культури, адже таланти виплекані в ньому змогли стати відомими по всій Україні незважаючи на відсутність достатньої матеріально-технічної бази.
І в цьому закладі останні 3 роки я буваю дуже часто на всіх міських заходах.
Саме тому вважав своїм обов'язком підтримати і цей заклад, а саме необхідним обладнанням — світодіодний слідкуючий прожектор, прожектори направленого світла (22 шт.), генератор низького диму, мікшерний п...ульт, а також сценічні костюми центральної України (для ансамблю «Вікторія»). Усе це допоможе у створенні казкової атмосфери на сцені, а також полегшить роботу творчих колективів.

Крім того, я не зміг оминути проблему Ніжинська Дитяча Музична Школа, та спробував мінімізувати і їхні проблеми.
Для того, щоб підростаюче покоління не забувало свої традиції пов'язані з музикою, ми вручили школі бандури та баяни.
За словами директора школи, який займає свій пост 35 років, за весь час його роботи школа отримала музичні інструменти втретє.

( Oleksandr Kodola )
10:54 - Borislav Bereza Подъезжая к метро Черниговская и увидев сугробы посреди нечищенных путей трамвай принял решение двигаться в обход. Водитель был уд...

Подъезжая к метро Черниговская и увидев сугробы посреди нечищенных путей трамвай принял решение двигаться в обход. Водитель был удивлен и даже против, но повлиять на решение трамвая уже не мог. Почему такое не происходит в Страсбурге, Праге или Вене? Наверное потому, что там нет наших руководителей города и Киевпастранса. Вернее они там бывают. Но они туда ездят только отдыхать, а не руководить. А иначе... Ну, вы в курсе.

( Borislav Bereza )
08:44 - Oleksandr Kodola "25 років ми не отримували нове обладнання і на нас не звертали уваги. У нашого колектива з'явилася віра в майбутнє", - каже голо...

"25 років ми не отримували нове обладнання і на нас не звертали уваги. У нашого колектива з'явилася віра в майбутнє", - каже головний лікар обласного закладу "Ніжинський протитуберкульозний диспанер" иван коросько. Вчора ми вручили цьому медичному закладу найнеобхідніше медичне, комп'ютерне і побутове обладнання.
Все буде добре.

( Oleksandr Kodola )

11 січня 2017

10 січня 2017

09 січня 2017

08 січня 2017
Найактуальніші новини Чернігова та Чернігівської області. Стрічка оновлюється щохвилинно, автоматично оновлюючи новини Чернігів, репортажі з місця подій Чернігів, економіка Чернігівської області, політика Чернігів, культурне життя, спорт в Чернігів.